opcje transportu najzdrowsza bielizna

Rodzaje i ceny wysyłek

Jeśli, robiąc zakupy, podążasz ścieżką, jaką podąża większość klientów sklepów internetowych, to z pewnością chcesz wiedzieć, na jakich warunkach Twój nowy nabytek do Ciebie wyruszy, jak długo będzie wędrować i ile za to zapłacisz. Wszystkie te informacje znajdziesz ze szczegółami w naszym FAQu, ale chcemy ułatwić Ci życie – i poniżej znajdziesz info z najważniejszymi danymi.

Jakie mamy rodzaje wysyłek

Opcja pierwsza: kurier

Korzystamy z kurierów firmy DPD, Fedex oraz kuriera Poczty Polskiej – Pocztex24.

Ubezpieczenie: Przesyłki, wysyłane za pośrednictwem firm kurierskich, są ubezpieczone na całą swoją wartość (tak naprawdę to do 1000 zł, ale droższe paczki raczej się nam nie zdarzają).

Ceny: zależy od tego, czy wybierzesz przesyłkę przedpłaconą, czy pobraniową. I tak:

kurier DPD kosztuje 14 zł przy przesyłce przedpłaconej,

– a paczka za pobraniem kosztuje 18,50 zł.


kurier Fedex kosztuje 14 zł przy przesyłce przedpłaconej,

– wysłanie paczki paczka za pobraniem kosztuje 17 zł.


Kurier Pocztex24 przyniesie paczkę do domu, a jeśli Cię nie zastania, zostawi awizo i przesyłka będzie do odbioru (i opłacenia) na poczcie.

Pocztex24, dla przesyłki przedpłaconej, kosztuje 15 zł (prawda, że dobra cena?)

– Dla przesyłek pobraniowych koszt wysyłki to 18 zł.

– W przypadku tego kuriera możesz też wybrać odbiór w punkcie (czyli w sklepie Żabka lub na stacji Orlen). Przesyłka będzie wtedy kosztowała 16 zł.


Opcja druga: paczkomat

Tu masz także możliwość wyboru przesyłki przedpłaconej i pobraniowej.
Zachęcamy Was do wyboru paczkomatu! To obecnie najbezpieczniejsza forma dla Was, bo eliminuje konieczność kontaktu człowiek-człowiek.

Ceny: wysyłka przedpłacona za pośrednictwem paczkomatu kosztuje 9,99 zł. Przesyłka pobraniowa (płatność w paczkomacie, podczas wyjmowania przesyłki) kosztuje 16 zł.

Ubezpieczenie: przesyłki paczkomatowe są automatycznie ubezpieczone – jednak tylko do kwoty 200 zł.


Opcja trzecia: Paczka w Ruchu

To najtańsza z naszych przesyłek. Ale wcale nie najgorsza! Ta opcja jest jednak możliwa tylko w wersji przedpłaconej – Ruch nie oferuje usługi pobraniowej.

Paczki nadawane i odbierane są w kioskach Ruchu – punkt, do którego powędruje paczka wybierasz na mapie, która pokaże Ci się podczas zakupów. System (podobnie, jak w przypadku paczkomatów) sam podsunie Ci kioski, obsługujące Paczkę w Ruchu i położone jak najbliżej Twojego miejsca zamieszkania (wykorzysta do tego podany przez Ciebie w systemie sklepu adres dostawy).

Cena: wysłanie paczki z Ruchem kosztuje 8 zł.

Ubezpieczenie: paczki, wędrujące w systemie Paczka w Ruchu, są automatycznie ubezpieczane do kwoty 300 zł.


Opcja czwarta: odbiór osobisty

Odbiór osobisty – po przedpłacie – jest możliwy, jeśli mieszkasz w Warszawie. Ta opcja dostawy jest najkorzystniejsza, bo jest całkiem darmowa 🙂 Nasz pracownik mieszka na warszawskim Żoliborzu, w okolicach Arkadii i tam właśnie możesz się umówić na osobiste odebranie zakupionej bielizny. Po prostu zakup bieliznę, opłać ją w sklepie i podczas finalizowania transakcji (na tzw. checkoucie) wybierz opcję „odbiór osobisty”. Nasz pracownik weźmie ze sobą Twój zakup do domu – zapakowany i zaopatrzony w wydrukowany paragon – i w godzinach popołudniowych chętnie się z Tobą umówi i Ci go przekaże.


Kiedy wysyłamy paczki

Jeśli wybierzesz kuriera DPD, Fedex lub Pocztex24: ze względu na harmonogram odbiorów kurierskich, przesyłki za pośrednictwem kurierów wysyłamy od poniedziałku do piątku, ok godz. 11 rano. To znaczy, że jeśli zakupisz bieliznę, opłacisz ją do godziny 11 i pieniądze zostaną zaksięgowane na naszym koncie, paczka wyruszy w podróż do Ciebie jeszcze tego samego dnia. Opłacenie zakupów przez Przelewy24 oznacza natychmiastowy wpływ pieniędzy do nas. Opłacenie zakupów przelewem bankowym oznacza zazwyczaj pewną zwłokę – wtedy paczka wyruszy w drogę rano w kolejnym dniu roboczym po zaksięgowaniu Twojej wpłaty na konto

Paczkomatowe przesyłki są przygotowywane i nadawane praktycznie przez cały dzień i przez cały tydzień, bo paczkę do paczkomatu bierze ze sobą każdy, kto akurat wychodzi z firmy i idzie w odpowiednim kierunku 🙂

Paczka w Ruchu wysyłana jest ok. godz. 16 – bo wtedy idziemy zanieść je do punktu.

Uwaga: jeśli jesteś nowym Klientem i wybierasz przesyłkę pobraniową, możemy przeprowadzić telefoniczną weryfikację zamówienia. Robimy takie weryfikacje wyrywkowo. Przepraszamy najmocniej za niedogodności z tym związane, ale ze względu na powtarzające się „żarty”, związane z zakupami na inne osoby, musieliśmy wprowadzić taką procedurę.

Przesyłki są pakowane dyskretnie!

Spakowana przez nas bielizna wygląda jak każda inna paczka. Nie widać, co jest w środku i w żaden sposób nie można się domyślić zwartości. Całość jest zapakowana zwykły, kurierski, nieprzezroczysty foliopak. Jako nadawcę wpisujemy neutralną nazwę, Spiżarnia Zdrowia. Zawartość jest opisana jako „artykuły tekstylne”. Etykieta wygląda mniej więcej tak (to etykieta paczki, nadawanej kurierem, etykieta paczki do paczkomatu zawiera jeszcze mniej danych odbiorcy i nadawcy):


Jeśli Ty chcesz nadać bezpiecznie i niedrogo paczkę do nas (bo np. chcesz wymienić nieużywaną bieliznę, kupioną w złym rozmiarze), możesz skorzystać z tej samej firmy przewozowej, z której korzystamy my sami. Ta firma to Furgonetka. Poniżej znajdziesz formularz, pozwalający wstępnie wycenić taką przesyłkę.