Instrukcja prania antybakteryjnej bielizny

Antybakteryjna bielizna będzie Ci służyła przez 2 – 3 lata, cały ten czas zachowując swoje właściwości. Ale musisz o nią odpowiednio dbać.

Oto krótka instrukcja, jak zrobić to należycie:

1. Bieliznę antybakteryjną należy prać z taką samą częstotliwością, co zwykłą bieliznę. Jeśli używasz ich do spania, pierz je tak często, jak zazwyczaj pierzesz piżamę. Pranie usuwa bakterie i gazy, zgromadzone we wstawce z aktywnego węgla. Po upraniu i wysuszeniu bielizna jest jak nowa i równie skuteczna w działaniu.

2. Majtki możesz prać w pralce, ale można je także prać ręcznie – jeśli masz do uprania tylko jedną parę.

3. Do prania NIE używaj proszku czy płynu do prania. Zastosuj krystaliczną sodę (do kupienia tutaj – kliknij w link). Jeśli jej nie masz, możesz się posłużyć zwykłą sodą oczyszczaną. Taki sposób prania bezpiecznie odświeża majtki antybakteryjne, nie uszkadzając węglowego wkładu. Będzie miało to tę dodatkową zaletę, że soda odświeży także wnętrze pralki i likwiduje zalegające w niej niemiłe zapachy. Ilość: weź tyle samo sody, co proszku do prania (do pralki w ilości jednej miarki, do prania ręcznego połowę miarki).

4. NIE STOSUJ żadnych płynów zmiękczających! Mogą one nieodwracalnie uszkodzić węglowy wsad we wstawce.

5. Antybakteryjną bieliznę możesz suszyć w suszarce – ale nastaw ją na średnią temperaturę. Możesz ją także suszyć w stanie rozwieszonym na sznurku albo położyć na kaloryferze – ale nie powinien być zbyt mocno nagrzany. Zwróć uwagę, by nie zakładać wilgotnej bielizny, do użytku powinna być całkowicie wysuszona.

6. Bielizny NIE WOLNO wybielać ani prać chemicznie.