Q: Dlaczego ta bielizna jest antybakteryjna i antyzapachowa?

A: Ponieważ posiada jedyne w swoim rodzaju właściwości. Zawdzięcza je specjalnej wstawce, zawierającej aktywny węgiel. Wstawka jest wszyta w tylną część bielizny oraz w kroku. Wykonana jest z materiału o nazwie ZORFLEX. Materiał ten opracowano i opatentowano jako składnik opatrunku na niegojące się rany. Stąd jego właściwości: zatrzymuje zapachy (niegojące się rany potrafią bardzo brzydko…

Q: Czy ta bielizna ma jeszcze jakieś właściwości – oprócz działania antybakteryjnego?

A: Tak – ta bielizna potrafi także filtrować gazy i bąki z ich nieprzyjemnych zapachów! Jeśli uwolnisz gazy powoli, bez odgłosu i ze złączonymi nogami, nikt niczego nie zauważy. Producent zapewnia, że – przy właściwej pielęgnacji – bielizna zachowa tę zdolność przez całe swoje życie, czyli przez ok. 2 lata.

Q: Z jakich materiałów jest wykonana bielizna antyzapachowa i antybakteryjna?

A: Bielizna antybakteryjna jest wykonana z ogromną dbałością o szczegóły i z materiałów najwyższej jakości. Skład materiału, z którego jest uszyta, to bawełna (95 proc.) i elastan (5 proc.), czyli tak zwana lycra. Bawełna jest miła w dotyku, przyjemna dla skóry, pozwala jej oddychać. Elastan zapewnia bieliźnie właściwe przyleganie do ciała.

Q: Jak długo moja antybakteryjna bielizna będzie rzeczywiście działać antybakteryjnie?

A: Bielizna powinna działać skuteczne przez cały czas jej “życia” – to znaczy około 2 lat. Tak długo będzie działać panel z aktywnego węgla; tak długo też bielizna będzie działała antybąkowo. Oczywiście pod warunkiem, że będzie właściwie prana (patrz: punkt, poświęcony praniu). Po tym czasie należy ją wymienić na nową.

Q: Jak należy prać bieliznę antyzapachową i antybakteryjną?

A: Aby zapewnić bieliźnie maksymalną trwałość i skuteczność, należy ją prać w temperaturze do 40 stopni Celsjusza, ręcznie lub w pralce. Do prania nie wolno używać proszku do prania, płynu zmiękczającego czy wybielaczy. Jeśli ich użyjesz, zniszczysz wstawkę węglową i bielizna straci swoje właściwości! Użyj do prania sody krystalicznej albo czystej sody oczyszczanej. Ilość, potrzebna…