Q: Mam nietypowy rozmiar, co mogę zrobić?

A: Bielizna jest szyta według pewnego modelu, zwanego sylwetką krawiecką. W życiu jednak bywa różnie i nie każdy ma sylwetkę idealnie pasującą do modelu. Może więc być tak, że jeden wymiar bielizny pasuje (np. obwód w talii), ale inny już nie (np. obwód nogawki). W takiej sytuacji rekomendujemy dokonanie niewielkiej przeróbki krawieckiej (najlepiej z pomocą osoby, która się na tym zna) i w ten sposób dopasowanie niepasującego fragmentu bielizny. Jeśli pasuje góra, nie ma sensu brać mniejszego lub większego rozmiaru ze względu na niedopasowanie w innym miejscu.

Jeśli kupujesz bieliznę antybakteryjną i chcesz, aby bielizna działała antybąkowo, dopasowanie górnej części jest tak naprawdę najważniejsze. Nogawki bielizny zawsze można nieco zwęzić lub poszerzyć. Pewnych przeróbek można dokonać też w okolicy górnej gumki, ale trzeba zwrócić uwagę na to, by jak najmniej ingerować w bieliznę w tym miejscu, w którym jest wszyty panel z węglem.

Jeśli kupujesz bieliznę na nietrzymanie moczu, rozmiar nie jest już tak istotny. Bielizna zrobi, co trzeba także wtedy, jeśli będzie odrobinę za szeroka – ale według Tabeli rozmiarów bielizny na nietrzymanie moczu dość łatwo dobierzesz odpowiedni rozmiar.

Jeśli chciałabyś kupić bieliznę na nietrzymanie moczu w rozmiarach, większych niż XXL, skontaktuj się z nami – napisz na adres kontakt@najzdrowsza-bielizna.pl. Możemy zamówić u producenta bieliznę także w rozmiarze 3XL, 4XL czy 5XL. Jest ona nieco droższa (różnica rzędu 10 zł) i trzeba będzie nieco poczekać (zamówimy ją przy okazji kolejnej dostawy, żeby nie obciążać Cię kosztem wysyłki z Anglii, bo jest dość wysoki) – ale w końcu bielizna trafi do Ciebie.