Q: Majtki na nietrzymanie moczu – jak ich używać i je pielęgnować?

A: Majtki na nietrzymanie moczu powinny być używane dokładnie tak samo, jak każda inna bielizna: po prostu zakładasz je, nosisz, a wieczorem zdejmujesz i pierzesz. Możesz prać je ręcznie lub w pralce. Oto szczegółowa instrukcja prania i pielęgnacji:

• Temperatura prania: do 40 stopni Celsjusza.

• Środek piorący: możesz użyć zwykłego proszku do prania albo płynu do prania. Stosuj te środki piorące, których używasz na co dzień – z wyjątkiem jednak wieloskładnikowych kapsułek! Kapsułki, które zawierają płyn do prania oraz płyn do płukania mogą osłabić chłonność i sprawić, że majtki na nietrzymanie moczu będą w stanie przyjąć mniej płynu, niż powinny.

• Płyn do płukania: nie stosuj płynu do płukania! Jego zastosowanie może zmniejszać właściwości chłonne bielizny.

• Suszenie: susz w stanie rozwieszonym. Bieliznę powieś tak, by zachowała swój kształt. Nie susz bielizny w suszarkach bębnowych i unikaj suszenia na kaloryferze, chyba, że nie jest mocno rozgrzany. Majtki na nietrzymanie moczu nie lubią wysokich temperatur.

• Prasowanie: bielizny prasować nie wolno.

Bądź gotowa na to, że majtki na nietrzymanie moczu będą schły dłużej, niż zwykła bielizna. Wkład chłonny będzie potrzebował co najmniej dwa razy więcej czasu, zanim wyschnie. Upewnij się, że majtki są całkowicie suche, zanim je założysz.