misted window with question mark

 

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Pytania o bieliznę antybakteryjną i antybąkową

Q: Czy ta bielizna ma jeszcze jakieś właściwości – oprócz działania antybakteryjnego?

A: Tak – ta bielizna potrafi także filtrować gazy i bąki z ich nieprzyjemnych zapachów! Jeśli uwolnisz gazy powoli, bez odgłosu i ze złączonymi nogami, nikt niczego nie zauważy. Producent zapewnia, że – przy właściwej pielęgnacji – bielizna zachowa tę zdolność przez całe swoje życie, czyli przez ok. 2 lata.

Q: Dlaczego ta bielizna jest antybakteryjna i antyzapachowa?

A: Ponieważ posiada jedyne w swoim rodzaju właściwości. Zawdzięcza je specjalnej wstawce, zawierającej aktywny węgiel. Wstawka jest wszyta w tylną część bielizny oraz w kroku. Wykonana jest z materiału o nazwie ZORFLEX. Materiał ten opracowano i opatentowano jako składnik opatrunku na niegojące się rany. Stąd jego właściwości: zatrzymuje zapachy (niegojące się rany potrafią bardzo brzydko pachnieć) i przyciąga, więzi oraz neutralizuje bakterie (bakterie są główną przyczyną nie gojenia się rany). Producent najzdrowszej bielizny wykorzystał te właściwości, umieszczając tkaninę ZORFLEX w tylnej części bielizny. Dzięki temu zmniejsza ona ilość bakterii tam, gdzie mamy ich zazwyczaj najwięcej (okolice odbytu i krocza). Dodatkowy bonus: bielizna ta FILTRUJE BĄKI! Zdolność do wchłaniania zapachu pozwala wstawce z aktywnym węglem wchłonąć różnowartość 200 ludzkich bąków! Dzięki tej bieliźnie możesz z czystym sumieniem puszczać wiatry (nawet w towarzystwie).

Q: Jak długo moja antybakteryjna bielizna będzie rzeczywiście działać antybakteryjnie?

A: Bielizna powinna działać skuteczne przez cały czas jej “życia” – to znaczy około 2 lat. Tak długo będzie działać panel z aktywnego węgla; tak długo też bielizna będzie działała antybąkowo. Oczywiście pod warunkiem, że będzie właściwie prana (patrz: punkt, poświęcony praniu). Po tym czasie należy ją wymienić na nową.

Q: Jak należy prać bieliznę antyzapachową i antybakteryjną?

A: Aby zapewnić bieliźnie maksymalną trwałość i skuteczność, należy ją prać w temperaturze do 40 stopni Celsjusza, ręcznie lub w pralce. Do prania nie wolno używać proszku do prania, płynu zmiękczającego czy wybielaczy. Jeśli ich użyjesz, zniszczysz wstawkę węglową i bielizna straci swoje właściwości! Użyj do prania sody krystalicznej albo czystej sody oczyszczanej. Ilość, potrzebna do jednego prania to 100-200g – czyli od pół szklanki do niepełnej szklanki (w zależności od tego, czy pierzesz ręcznie, czy w pralce). Suszenie: można suszyć w suszarce (w średniej temperaturze), na średnio rozgrzanym kaloryferze lub na sznurku, w dobrze wentylowanej łazience. Upewnij się, że bielizna jest całkowicie sucha, zanim  ją założysz! Pamiętaj: bielizna po pierwszym praniu może się nieco skurczyć – może stracić do 4 proc. swojego rozmiaru. Dodatkowy bonus: wyprawnie bielizny z dodatkiem sody w pralce sprawi, że wnętrze pralki się odświeży, soda wygania też złe zapachy.

Q: Z jakich materiałów jest wykonana bielizna antyzapachowa i antybakteryjna?

A: Bielizna antybakteryjna jest wykonana z ogromną dbałością o szczegóły i z materiałów najwyższej jakości. Skład materiału, z którego jest uszyta, to bawełna (95 proc.) i elastan (5 proc.), czyli tak zwana lycra. Bawełna jest miła w dotyku, przyjemna dla skóry, pozwala jej oddychać. Elastan zapewnia bieliźnie właściwe przyleganie do ciała.


Pytania o bieliznę na nietrzymanie moczu

Q: Czy bielizna na nietrzymanie moczu jest dyskretna?

A: Bielizna na nietrzymanie moczu Inco Elite jest bardzo dyskretna! Nie tylko wkładu chłonnego właściwie nie widać na zewnątrz, to jeszcze bielizna wykonana jest z dobrej gatunkowo bawełny i wygląda jak zwykłe majtki. Obserwator z zewnątrz zobaczy po prostu bieliznę – zwłaszcza ozdobione koronką modele są atrakcyjne, kobiece i estetyczne.

Część w kroku, z wszytym wkładem chłonnym, jest nieco grubsza i trochę sztywniejsza, ale po kwadransie przestaje się to odczuwać i zwracać na to uwagę.

Dyskrecję dodatkowo zwiększa fakt, że bielizna jest w tylnej części zabezpieczona warstewką winylową. Warstewka ta sprawia, że bielizna staje się nieprzemakalna – a to znaczy, że nawet większa ilość wilgoci i tak pozostanie w bieliźnie aż do momentu jej zmiany. Nie ma ryzyka, że wilgoć przecieknie przez bieliznę i wyląduje na ubraniu, zdradzając Twój sekret.

Q: Czym jest bielizna na nietrzymanie moczu? Jak działa?

A: Bielizna na nietrzymanie moczu Inco Elite jest specjalnym rodzajem bielizny, mającym pomóc w codziennym funkcjonowaniu osobom, dotkniętym przez problem nietrzymania moczu (inkontynencji). Problem ten charakteryzuje się niekontrolowanym popuszczaniem pewnych ilości moczu w różnych sytuacjach. Majtki na nietrzymanie moczu zostały tak zaprojektowane, by wychwytywać pojawiającą się wilgoć, odprowadzać ją od ciała i gromadzić w bezpieczny sposób. Zapobiegają kontaktowi moczu z ciałem i znacznie redukują zapach, powiązany z obecnością moczu.

W kroku bielizny na nietrzymanie moczu wszyty jest specjalny chłonny wkład. W zależności od wybranego modelu, wkład ten jest w stanie pomieścić od 150 ml aż do 350 ml płynu! Bielizna na nietrzymanie moczu to alternatywa, mogąca z powodzeniem zastąpić wkładki na nietrzymanie moczu. W porównaniu do stosowania jednorazowych wkładek na nietrzymanie moczu, taka bawełniana wielorazowego użytku bielizna stanowi znacznie ekonomiczniejsze rozwiązanie! Jest też rozwiązaniem bardziej ekologicznym, ponieważ ogranicza ilość wytwarzanych odpadów i oszczędza środowisko.

Ta część wkładu chłonnego, która ma kontakt ze skórą, pokryta jest miłą w dotyku, czystą bawełną czesankową. Materiał jest przyjazny dla skóry, nie podrażnia, nie odparza, nie alergizuje. Tylna część wkładu jest pokryta specjalną ochronną warstewką winylową – jej zadaniem jest zapobieganie przemakaniu. Nawet, jeśli dzień okaże się trudniejszy i wilgoci będzie więcej, mocz nie przecieknie przez bieliznę właśnie dzięki tej ochronnej nieprzemakalnej warstwie.

Nasza bielizna na nietrzymanie moczu jest uszyta z wysokiej jakości bawełny. Jest to bielizna wielorazowego użytku! Można ją normalnie prać w pralce – jak każdą inną bieliznę. Zgodnie z zapewnieniem producenta, bielizna na nietrzymanie moczu Inco Elite może być prana co najmniej 200 razy.

A najlepsze jest to, że bielizna na nietrzymanie moczu Inco Elite jest też atrakcyjna i estetyczna. Możesz się w niej czuć zarówno bezpiecznie, jak i kobieco!

Więcej informacji na temat właściwej pielęgnacji i prania majtek na nietrzymanie moczu znajdziesz pod opisem bielizny w naszym Sklepie.

Q: Jak prawidłowo dobrać rozmiar bielizny na nietrzymanie moczu?

A: Rozmiar bielizny na nietrzymanie moczu dobierasz zgodnie z naszą Tabelą Rozmiarów. Znajdziesz ją pod każdym opisem bielizny w Sklepie, wklejamy ją również poniżej; mamy też specjalną stronę, poświęconą wskazówkom w kwestii dobierania rozmiaru. Generalnie, rozmiarówka bielizny na nietrzymanie moczu odpowiada popularnej bieliźnianej rozmiarówce europejskiej, choć mamy od Klientek sygnały, że jest trochę zawyżona. To oznacza, że jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub wahasz się pomiędzy rozmiarami, wybierz bieliznę mniejszą. Jeśli nosisz na co dzień pewien rozmiar, to wybierz ten sam rozmiar także w naszym sklepie — nawet jeśli pomiary wykażą w naszej Tabeli inny rozmiar.

Centymetrem krawieckim należy zmierzyć się w biodrach! Najlepiej nieco poniżej miejsca, w którym kończą się talerze biodrowe — a więc nie tam, gdzie pupa jest najbardziej wypukła, a trochę nad tym miejscem. Rozmiar trzeba dobrać właściwie, inaczej bielizna na nietrzymanie moczu okaże się za ciasna albo za szeroka.

Na szczęście dobranie rozmiaru nie powinno być trudne, ponieważ wszystkie rozmiary bielizny mają kilkucentymetrową tolerancję — a im większy rozmiar, tym większa jest ta tolerancja.

 

bielizna na nietrzymanie moczu tabeta rozmiarów

 

Q: Majtki na nietrzymanie moczu – jak ich używać i je pielęgnować?

A: Majtki na nietrzymanie moczu powinny być używane dokładnie tak samo, jak każda inna bielizna: po prostu zakładasz je, nosisz, a wieczorem zdejmujesz i pierzesz. Możesz prać je ręcznie lub w pralce. Oto szczegółowa instrukcja prania i pielęgnacji:

• Temperatura prania: do 40 stopni Celsjusza.

• Środek piorący: możesz użyć zwykłego proszku do prania albo płynu do prania. Stosuj te środki piorące, których używasz na co dzień – z wyjątkiem jednak wieloskładnikowych kapsułek! Kapsułki, które zawierają płyn do prania oraz płyn do płukania mogą osłabić chłonność i sprawić, że majtki na nietrzymanie moczu będą w stanie przyjąć mniej płynu, niż powinny.

• Płyn do płukania: nie stosuj płynu do płukania! Jego zastosowanie może zmniejszać właściwości chłonne bielizny.

• Suszenie: susz w stanie rozwieszonym. Bieliznę powieś tak, by zachowała swój kształt. Nie susz bielizny w suszarkach bębnowych i unikaj suszenia na kaloryferze, chyba, że nie jest mocno rozgrzany. Majtki na nietrzymanie moczu nie lubią wysokich temperatur.

• Prasowanie: bielizny prasować nie wolno.

Bądź gotowa na to, że majtki na nietrzymanie moczu będą schły dłużej, niż zwykła bielizna. Wkład chłonny będzie potrzebował co najmniej dwa razy więcej czasu, zanim wyschnie. Upewnij się, że majtki są całkowicie suche, zanim je założysz.


Pytania o rozmiar bielizny antybakteryjnej lub na nietrzymanie moczu

Q: Mam nietypowy rozmiar, co mogę zrobić?

A: Bielizna jest szyta według pewnego modelu, zwanego sylwetką krawiecką. W życiu jednak bywa różnie i nie każdy ma sylwetkę idealnie pasującą do modelu. Może więc być tak, że jeden wymiar bielizny pasuje (np. obwód w talii), ale inny już nie (np. obwód nogawki). W takiej sytuacji rekomendujemy dokonanie niewielkiej przeróbki krawieckiej (najlepiej z pomocą osoby, która się na tym zna) i w ten sposób dopasowanie niepasującego fragmentu bielizny. Jeśli pasuje góra, nie ma sensu brać mniejszego lub większego rozmiaru ze względu na niedopasowanie w innym miejscu.

Jeśli kupujesz bieliznę antybakteryjną i chcesz, aby bielizna działała antybąkowo, dopasowanie górnej części jest tak naprawdę najważniejsze. Nogawki bielizny zawsze można nieco zwęzić lub poszerzyć. Pewnych przeróbek można dokonać też w okolicy górnej gumki, ale trzeba zwrócić uwagę na to, by jak najmniej ingerować w bieliznę w tym miejscu, w którym jest wszyty panel z węglem.

Jeśli kupujesz bieliznę na nietrzymanie moczu, rozmiar nie jest już tak istotny. Bielizna zrobi, co trzeba także wtedy, jeśli będzie odrobinę za szeroka – ale według Tabeli rozmiarów bielizny na nietrzymanie moczu dość łatwo dobierzesz odpowiedni rozmiar.

Jeśli chciałabyś kupić bieliznę na nietrzymanie moczu w rozmiarach, większych niż XXL, skontaktuj się z nami – napisz na adres kontakt@najzdrowsza-bielizna.pl. Możemy zamówić u producenta bieliznę także w rozmiarze 3XL, 4XL czy 5XL. Jest ona nieco droższa (różnica rzędu 10 zł) i trzeba będzie nieco poczekać (zamówimy ją przy okazji kolejnej dostawy, żeby nie obciążać Cię kosztem wysyłki z Anglii, bo jest dość wysoki) – ale w końcu bielizna trafi do Ciebie.

Q: Skąd mam wiedzieć, jaki rozmiar bielizny będzie na mnie pasować?

A: To ważne pytanie! Za mała lub za duża bielizna będzie niekomfortowa w noszeniu. Dlatego dobrze wybierz rozmiar – bielizna jest wykonana według standardowej rozmiarówki (XS, S, M, L, XL, XXL).

Dla bielizny antybakteryjnej i filtrującej gazy jelitowe, tabelę rozmiarów znajdziesz tutaj: Tabela Rozmiarów – kliknij.

Dla bielizny na nietrzymanie moczu tabelę rozmiarów znajdziesz tutaj: Tabela rozmiarów – kliknij.

Jeśli zależy ci dodatkowo na tym, by antybakteryjna bielizna filtrowała gazy jelitowe, musisz rzeczywiście dobrze wybrać rozmiar – by była dopasowana do sylwetki i nigdzie nie odstawała od ciała. Materiał musi przylegać do pośladków,  a gumka u góry powinna przylegać do bioder (dopasowanie nogawek jest mniej istotne, choć wskazane). Jeśli bielizna będzie zbyt luźna, gazy będą uciekać górą lub dołem – nieprzefiltrowane. Pamiętaj także, że w czasie pierwszego prania bielizna może się skurczyć o 4 proc. w stosunku do pierwotnej wielkości (tak ostrzega producent).


Pytania o wysyłkę w sklepie Najzdrowsza-bielizna.pl

Q: Czy moja przesyłka będzie ubezpieczona?

A: Tak, wszystkie przesyłki są ubezpieczone, na całą swoją wartość – a więc na wartość bielizny plus koszt samej wysyłki, czyli na sumę, zgodną z wysokością zapłaconej przez Ciebie kwoty. Opata za ubezpieczenie jest już zawarta w opłacie za transport przesyłki. To gwarantuje, że w przypadku zaginięcia przesyłki, cała jej wartość zostanie zrefundowana przez firmę, ubezpieczającą przewoźnika.

Q: Czy przesyłka jest zapakowana dyskretnie?

A: Tak, przesyłka jest zapakowana w taki sposób, że na zewnątrz nie widać, co znajduje się w środku. Zawartość owijana jest folią bąbelkową i pakowana w kurierskie foliopaki. Opisana jest neutralnie, jako “artykuły tekstylne”. Ze względu na dość osobisty charakter naszego asortymentu, nadajemy przesyłki nie z naszego konta Najzdrowsza-Bielizna, ale jako nadawcę wpisujemy neutralną nazwę: Spiżarnia Zdrowia. Tak więc, nawet nazwa firmy nie będzie sugerować zawartości przesyłki. Etykieta na przesyłce będzie wyglądać mniej więcej tak:

najzdrowsza-bielizna-etykieta-kurierska

Q: Ile kosztuje wysyłka?

A: Koszt wysyłki zależy od wybranego dostawcy oraz sposobu zapłaty.

  • Jeśli wybierzesz wysyłkę kurierem (DPD lub Fedex), wysyłka kosztuje 16 zł przy przesyłce przedpłaconej i 19 zł przy przesyłce pobraniowej.
  • Przesyłka kurierska może mieć do 10 kilo. Przesyłki kurierskie są ubezpieczone na całą swoją wartość, więc jeśli zaginą (co, na szczęście, zdarza się rzadko), łatwiej jest odzyskać pieniądze.
  • Przesyłki, realizowane za pomocą Paczkomatów, kosztują 9,99 zł za przesyłkę przedpłaconą i 16 zł za paczkę pobraniową. Ubezpieczone są do kwoty 200zł.
Q: Ile trwa dostawa?

A: Dostawa przesyłki kurierskiej (DPD, Fedex, Pocztex24) to zazwyczaj ok. 2 dni robocze. Paczkomat to dostaw, trwająca 2 – 5 dni roboczych (zgodnie z regulaminem przewoźnika), ale według deklaracji InPostu, 98 proc. przesyłek dociera w czasie 48 godzin – i nasze doświadczenia raczej to potwierdzają.

My, oczywiście, dokładamy wszelkich starań, by nadać Twoją przesyłkę jeszcze w dniu zakupu – i gwarantujemy, że tak się stanie, jeśli złożysz i opłacisz zamówienie przez Przelewy24 do godz. 11.00. Ta pora jest podyktowana rytmem pracy firm kurierskich: kurierzy odbierają paczki między godz. 11.00. Najlepiej więc, by paczka była o godz. 11.00 już opłacona i bezpiecznie spakowana. Wpłata przez Przelewy24 jest widoczna w systemie w ciągu dosłownie kilkudziesięciu sekund.

Ale, prawdę mówiąc, deklarowana godzina podjazdu to jedno, a rzeczywista godzina podjazdu to zupełnie co innego 🙂 Jeśli kurier danego dnia podjedzie później, niż o deklarowanej porze, to (oczywiście!) zabierze wszystkie paczki, opłacone do pory jego  podjazdu – niezależnie od tego, która to będzie godzina 🙂

Jeśli wybierzesz opłatę przelewem bankowym, przesyłka zostanie nadana dopiero po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie. Jeśli wpłacasz pieniądze zwykłym przelewem (nie błyskawicznym), bank księguje je zazwyczaj następnego dnia roboczego, choć czasem – w zależności od współpracy Twojego i naszego banku – trwa to do 2 dni roboczych.

Pamiętaj, że przesyłki kurierskie nadajemy od poniedziałku do piątku. Bielizna, zamówiona np. po południu w piątek albo w sobotę zostanie wysłana dopiero w poniedziałek. W soboty (a często i w niedziele) wysyłamy natomiast przesyłki paczkomatowe jeśli zamówienie zostanie złożone i opłacone przez Przelewy24.

Q: Jakie macie metody wysyłki?

A: Opcja pierwsza: kurier. Zakupy wysyłamy kurierem (DPD, Fedex lub, czasami, kurier Poczty Polskiej Pocztex24). Dostawa kurierska jest szybka i wygodna. W przypadku wszystkich kurierów istnieje możliwość przesyłki za pobraniem. Przesyłki są ubezpieczone na całą swoją wartość.

Jeśli wybierzesz kuriera: ze względu na harmonogram odbiorów kurierskich, przesyłki wysyłamy od poniedziałku do piątku, do godz. 11. To znaczy, że jeśli zakupisz bieliznę i opłacisz ją do tej godziny i pieniądze zostaną zaksięgowane na naszym koncie, paczka wyruszy w podróż do Ciebie jeszcze tego samego dnia. Opłacenie zakupów przez przelewy24 oznacza natychmiastowy wpływ pieniędzy do nas. Opłacenie zakupów przelewem bankowym oznacza zwłokę – od kilku godzin, do dwóch dni (niezależnie od nas, to kwestia tempa księgowania kasy przez banki).

Opcja druga: paczkomat. Paczkomatowe przesyłki są przygotowywane i nadawane praktycznie przez cały dzień, bo paczkę do paczkomatu bierze ze sobą każdy, kto akurat wychodzi z firmy i idzie w odpowiednim kierunku 🙂 Przesyłki paczkomatowe wychodzą od nas praktycznie przez cały tydzień.

Rodzaj wysyłki wybierasz każdorazowo podczas zakupów.

Uwaga: jeśli jesteś nowym Klientem i wybierasz przesyłkę pobraniową, możemy przeprowadzić telefoniczną weryfikację zamówienia. Robimy takie weryfikacje wyrywkowo. Przepraszamy najmocniej za niedogodności z tym związane, ale ze względu na powtarzające się “żarty”, związane z zakupami na inne osoby, musieliśmy wprowadzić taką procedurę.

Q: Podczas zakupów podałam zły adres wysyłki – czy mogę go jeszcze zmienić?

A: Jak najbardziej – ale tylko, jeśli zrobisz to zanim paczka zostanie nadana. To zazwyczaj oznacza, że zmianę najlepiej jest zgłosić podczas zakupów (jeśli składasz i opłacasz zamówienie do godz. 11, paczka zostanie nadana tego samego dnia) albo, jeśli robisz zakupy po godzinie 11,  zgłoś zmianę adresu w dniu zakupów do godz. 21 (pakujemy przesyłki z całego dnia i rejestrujemy je w systemach kurierskich zazwyczaj do ok. godz. 21). Jeśli podasz nieprawidłowy adres i zorientujesz się już po wysyłce, paczka będzie musiała najpierw do nas powrócić, zanim będziemy mogli wysłać ją ponownie. To, niestety, oznacza dla Ciebie wydłużenie okresu realizacji oraz pokrycie kosztu ponownej wysyłki. Czasem można poprosić kuriera (po tym, jak się z Tobą lub z nami skontaktuje telefonicznie), by zostawił paczkę w innym miejscu, niż wskazane w adresie – ale to już zależy od dobrej woli kuriera.

Nasz pracownik, podczas przygotowywania Twoich zakupów do wysyłki, sprawdza, czy podany przez Ciebie adres wygląda, hmmm, prawidłowo. To znaczy, że jeśli przez roztargnienie nie podasz np. numeru domu czy mieszkania (a zdarzają się takie wypadki i to wcale nie tak rzadko…), skontaktuje się z Tobą, by dopytać o pełne dane adresowe. Odbieraj więc połączenia od nieznanego numeru 🙂 W ten sposób staramy się zminimalizować nieporozumienia adresowe, zapobiegać niepotrzebnemu krążeniu przesyłek między nami a Tobą, redukować Twoje koszty i skracać Twój czas oczekiwania na zakupy.

Q: Wybieram odbiór osobisty – czy i skąd mogę odebrać zakupioną bieliznę?

A: Bieliznę można odebrać osobiście (po dokonaniu przedpłaty) oraz wcześniejszym umówieniu się. Odbioru dokonasz na warszawskim Żoliborzu (okolice Arkadii). Najpierw podczas zakupów wybierz odbiór osobisty jako metodę wysyłki, potem opłać zamówienie, a potem skontaktuj się z nami, żeby umówić się na odbiór (trzeba ustalić termin i miejsce). Jeśli Ty się nie odezwiesz, nasz pracownik skontaktuje się z Tobą i umówi na konkretny termin. Nasza działalność rozgrywa się głównie w internecie, jednak uprzedzony o odbiorze osobistym pracownik zabierze ze sobą do domu przygotowaną paczkę z naszego magazynu, by umożliwić Ci bezproblemowy odbiór.


Pytania o wymianę i zwroty w sklepie Najzdrowsza-bielizna.pl

Q: Mam zły rozmiar, czy mogę go wymienić?

A: Tak, ale tylko wtedy, gdy opakowanie będzie nienaruszone i nieotwierane (pozostaje wciąż zaplombowane), a bielizna nienoszona. Jeśli bielizna została wyjęta, przymierzona i dopiero wtedy się okazało, że rozmiar jest zły, nie będziemy mogli przyjąć jej z powrotem. Wiemy, że jest to dość surowe, ale to jednak bielizna – Ty pewnie też nie chcesz dostać od nas bielizny, którą ktoś już miał na sobie…

Jeśli jednak kupiłeś kilka sztuk bielizny, przymierzyłeś jedną, stwierdziłeś, że nie pasuje i chcesz na inny rozmiar wymienić pozostałe — nie ma problemu. Niestety, koszty wysyłki, spowodowanej koniecznością wymiany, musisz pokryć z własnej kieszeni (tzn. Ty wysyłasz bieliznę do nas na własny koszt i pokrywasz koszt wysyłki do Ciebie). Dlatego doradzamy, aby przed zakupem dokładnie sprawdzić wymiary (właściwy rozmiar pomogą Ci wybrać tabele, zmieszczone przy każdym opisie bielizny, ale mamy też specjalną stronę temu poświęconą — tutaj znajdziesz Tabelę Rozmiarów bawełnianej bielizny na nietrzymanie moczu i wszelkie wskazówki dobierania rozmiaru).

Zachowaj paragon, to bardzo ułatwi nam proces wymiany! Będziemy też wdzięczni za podanie numeru zamówienia, to także ułatwi nam procedury, związane z realizacją wymiany.

Jeśli chcesz nadać do nas paczkę bezpiecznie i niedrogo, możesz skorzystać z serwisu Furgonetka. Poniższy formularz pomoże Ci wycenić ewentualną przesyłkę. My także korzystamy z Furgonetki!

Q: Rozmyśliłam się, czy mogę zwrócić bieliznę?

A: Oczywiście, takie prawo przysługuje Ci jako konsumentowi na mocy Ustawy, regulującej handel internetowy. Masz na zwrot 14 dni od momentu dostarczenia bielizny. Prawo to nazywa się prawem do odstąpienia od umowy i nawet nie musisz podawać powodu zwrotu. Takie samo prawo przysługuje przedsiębiorcy, będącemu na prawach konsumenta (tzn. kupującemu przedmiot, który nie służy do wykonywania prowadzonej przez niego działalności).

Jednak możesz z tego prawa skorzystać tylko pod warunkiem, że bielizna jest oryginalnie zapakowana, a opakowanie nie zostało rozplombowane. Zgodnie z polskimi przepisami, na każde opakowanie bielizny zakładana jest plomba higieniczna, zapewniająca naszym Klientom bezpieczeństwo oraz gwarantująca, że dostają nową, niezakładaną przez nikogo bieliznę. Jakiekolwiek oznaki, że bielizna była rozplombowana, otwierana albo zakładana wykluczają możliwość zwrotu — polskie prawo ze względów higienicznych nie przewiduje możliwości zwrotu bielizny (dotyczy to także sklepów stacjonarnych).

Jeśli zwrot dokonywany jest w ramach odstąpienia od umowy, dokonujesz go na swój koszt. W przypadku odstąpienia od umowy zakup uważany jest za niebyły, a więc, oprócz kosztu samej bielizny, zwrócimy Ci także koszt przesyłki. Z tym że niezależnie od faktycznie wybranej przez Ciebie formy przesyłki, przysługuje Ci zwrot kosztu przesyłki w wysokości najniższego kosztu przesyłki dostępnej w sklepie.

Zachowaj paragon, zwrot jest możliwy tylko z oryginalnym paragonem. Będziemy też wdzięczni za podanie numeru zamówienia, to ułatwi nam procedury, związane z anulowaniem transakcji.

Procedura odstąpienia od umowy wygląda tak: poinformuj nas o zamiarze odstąpienia od umowy, wysyłając wiadomość na adres email odstapienieodumowy@najzdrowsza-bielizna.pl. Następnie dokonaj zwrotu zakupionej bielizny. Forma zwrotu dowolna (poczta, kurier, paczkomat), my najbardziej lubimy paczkomat, ale Ty wybierasz formę dla Ciebie najwygodniejszą. Adres, na jaki należy dokonać zwrotu, prześlemy Ci mailem w odpowiedzi na Twoje zgłoszenie.

Nie adresuj paczki na Spiżarnię Zdrowia! Choć wpisujemy tę nazwę jako nadawcę, jest to tylko trick, dzięki któremu wysyłka jest dyskretniejsza. Przesyłki, nadane na Spiżarnię Zdrowia, nie zostaną nam wydane.  

Pamiętaj też, że nie odbieramy wysyłek za pobraniem!

Szczegóły, dotyczące Twojego prawa odstąpienia od umowy znajdziesz TUTAJ: pouczenie do prawa odstąpienia od umowy, a formularz, z którego możesz skorzystać (nie jest to obowiązkowe, ale będzie wygodniej i Tobie, i nam), znajdziesz TUTAJ: formularz odstąpienia od umowy.

Jeśli nie masz pomysłu, jak nadać paczkę, skorzystaj z agregatora różnego rodzaju wysyłek, z którego i my korzystamy — to Furgonetka. Mają naprawdę dobre ceny.