NAJZDROWSZA BIELIZNA DLA KOBIET
DBA O INTYMNE ZDROWIE!

FAQ

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zdawane pytania:

 

 

Pytania o bieliznę antybakteryjną i antybąkową

Q: Czy najzdrowsza dla kobiet bielizna ma jeszcze jakieś właściwości – oprócz działania antybakteryjnego?

A: Tak – ta bielizna potrafi także filtrować gazy i bąki z ich nieprzyjemnych zapachów! Jeśli uwolnisz gazy powoli, bez odgłosu i ze złączonymi nogami, nikt niczego nie zauważy. Producent zapewnia, że – przy właściwej pielęgnacji – bielizna zachowa tę zdolność przez całe swoje życie, czyli przez ok. 2 lata.

Q: Czy sprzedajecie bieliznę dziecięcą?

A: W tej chwili nie. Niewykluczone, że taka bielizna pojawi się w przyszłości – ale to już zależy od producenta. To, co można zrobić w tej chwili, to spróbować dopasować na dziecko bieliznę w najmniejszym rozmiarze – XS. W przypadku nastolatka lub wczesnego nastolatka powinno się udać :).

Q: Dlaczego ta właśnie bielizna jest najzdrowsza?

A: Ponieważ posiada jedyne w swoim rodzaju właściwości – działa antybakteryjnie! Zawdzięcza je specjalnej wstawce, zawierającej aktywny węgiel. Wstawka jest wszyta w tylną część bielizny oraz w kroku. Wykonana jest z materiału o nazwie ZORFLEX. Materiał ten opracowano i opatentowano jako składnik opatrunku na niegojące się rany. Stąd jego właściwości: zatrzymuje zapachy (niegojące się rany potrafią bardzo brzydko pachnieć) i przyciąga, więzi oraz neutralizuje bakterie (bakterie są główną przyczyną nie gojenia się rany). Producent najzdrowszej bielizny wykorzystał te właściwości, umieszczając tkaninę ZORFLEX w tylnej części bielizny. Dzięki temu zmniejsza ona ilość bakterii tam, gdzie mamy ich zazwyczaj najwięcej (okolice odbytu i krocza). Dodatkowy bonus: bielizna ta FILTRUJE BĄKI! Zdolność do wchłaniania zapachu pozwala wstawce z aktywnym węglem wchłonąć różnowartość 200 ludzkich bąków! Dzięki tej bieliźnie jesteś więc nie tylko chroniona przed bakteriami, ale możesz z czystym sumieniem puszczać wiatry (nawet w towarzystwie). Możesz też przestać się obawiać, że otoczenie poczuje zapach krwi podczas miesiączki lub e ktoś wyczuje zapach moczu – jeśli cierpisz na problem z jego nietrzymaniem.

Q: Jak długo moja antybakteryjna bielizna będzie rzeczywiście działać antybakteryjnie?

A: Bielizna powinna działać skuteczne przez cały czas jej “życia” – to znaczy około 2 lat. Tak długo będzie działać panel z aktywnego węgla; tak długo też bielizna będzie działała antybąkowo. Oczywiście pod warunkiem, że będzie właściwie prana (patrz: punkt, poświęcony praniu). Po tym czasie należy ją wymienić na nową.

Q: Jak należy prać bieliznę antybakteryjną?

A: Aby zapewnić bieliźnie maksymalną trwałość i skuteczność, należy ją prać w temperaturze do 40 stopni Celsjusza, ręcznie lub w pralce. Do prania nie wolno używać proszku, płynu zmiękczającego czy wybielaczy. Jeśli ich użyjesz, zniszczysz wstawkę węglową i bielizna straci swoje właściwości! Użyj za to czystej sody krystalicznej (możesz ją dostać tutaj: soda oczyszczana). Jeśli jej nie masz, możesz użyć sody oczyszczanej, dostępnej w supermarketach. Ilość, potrzebna do jednego prania to 100-200g – czyli od pół szklanki do niepełnej szklanki (w zależności od tego, czy pierzesz ręcznie, czy w pralce). Suszenie: można suszyć w suszarce (w średniej temperaturze), na średnio rozgrzanym kaloryferze lub na sznurku, w dobrze wentylowanej łazience. Upewnij się, że bielizna jest całkowicie sucha, zanim  ją założysz! Pamiętaj: bielizna po pierwszym praniu może się nieco skurczyć – może stracić do 4 proc. swojego rozmiaru. Dodatkowy bonus: wyprawnie bielizny z dodatkiem sody w pralce sprawi, że wnętrze pralki się odświeży, soda wygania też złe zapachy. Jeśli chcesz, możesz pobrać wersję PDF z instrukcją prania – kliknij TUTAJ.

Q: Z jakich materiałów jest wykonana bielizna antybakteryjna?

A: Bielizna antybakteryjna jest wykonana z ogromną dbałością o szczegóły i z materiałów najwyższej jakości. Skład materiału, z którego jest uszyta, to bawełna (95 proc.) i elastan (5 proc.), czyli tak zwana lycra. Bawełna jest miła w dotyku, przyjemna dla skóry, pozwala jej oddychać. Elastan zapewnia bieliźnie właściwe przyleganie do ciała.

 

Pytania o rozmiar bielizny antybakteryjnej lub na nietrzymanie moczu

Q: Mam nietypowy rozmiar, co mogę zrobić?

A: Bielizna jest szyta według pewnego modelu, zwanego sylwetką krawiecką. W życiu jednak bywa różnie i nie każdy ma sylwetkę idealnie pasującą do modelu. Może więc być tak, że jeden wymiar bielizny pasuje (np. obwód w talii), ale inny już nie (np. obwód nogawki). W takiej sytuacji rekomendujemy dokonanie niewielkiej przeróbki krawieckiej (najlepiej z pomocą osoby, która się na tym zna) i w ten sposób dopasowanie niepasującego fragmentu bielizny. Jeśli pasuje góra, nie ma sensu brać mniejszego lub większego rozmiaru ze względu na niedopasowanie w innym miejscu.

Jeśli kupujesz bieliznę antybakteryjną i chcesz, aby bielizna działała antybąkowo, dopasowanie górnej części jest tak naprawdę najważniejsze. Nogawki bielizny zawsze można nieco zwęzić lub poszerzyć. Pewnych przeróbek można dokonać też w okolicy górnej gumki, ale trzeba zwrócić uwagę na to, by jak najmniej ingerować w bieliznę w tym miejscu, w którym jest wszyty panel z węglem.

Jeśli kupujesz bieliznę na nietrzymanie moczu, rozmiar nie jest już tak istotny. Bielizna zrobi, co trzeba także wtedy, jeśli będzie odrobinę za szeroka – ale według Tabeli rozmiarów bielizny na nietrzymanie moczu dość łatwo dobierzesz odpowiedni rozmiar.

Jeśli chciałabyś kupić bieliznę na nietrzymanie moczu w rozmiarach, większych niż XXL, skontaktuj się z nami – napisz na adres kontakt@najzdrowsza-bielizna.pl. Możemy zamówić u producenta bieliznę także w rozmiarze 3XL, 4XL czy 5XL. Jest ona nieco droższa (różnica rzędu 10 zł) i trzeba będzie nieco poczekać (zamówimy ją przy okazji kolejnej dostawy, żeby nie obciążać Cię kosztem wysyłki z Anglii, bo jest dość wysoki) – ale w końcu bielizna trafi do Ciebie.

Q: Skąd mam wiedzieć, jaki rozmiar bielizny będzie na mnie pasować?

A: To ważne pytanie! Za mała lub za duża bielizna będzie niekomfortowa w noszeniu. Dlatego dobrze wybierz rozmiar – bielizna jest wykonana według standardowej rozmiarówki (XS, S, M, L, XL, XXL).

Dla bielizny antybakteryjnej i filtrującej gazy jelitowe, tabelę rozmiarów znajdziesz tutaj: Tabela Rozmiarów – kliknij.

Dla bielizny na nietrzymanie moczu tabelę rozmiarów znajdziesz tutaj: Tabela rozmiarów – kliknij.

Jeśli zależy ci dodatkowo na tym, by antybakteryjna bielizna filtrowała gazy jelitowe, musisz rzeczywiście dobrze wybrać rozmiar – by była dopasowana do sylwetki i nigdzie nie odstawała od ciała. Materiał musi przylegać do pośladków,  a gumka u góry powinna przylegać do bioder (dopasowanie nogawek jest mniej istotne, choć wskazane). Jeśli bielizna będzie zbyt luźna, gazy będą uciekać górą lub dołem – nieprzefiltrowane. Pamiętaj także, że w czasie pierwszego prania bielizna może się skurczyć o 4 proc. w stosunku do pierwotnej wielkości (tak ostrzega producent).

 

Pytania o wysyłkę w sklepie Najzdrowsza-bielizna.pl

Q: Czy moja przesyłka będzie ubezpieczona?

A: Tak, wszystkie przesyłki są ubezpieczone. Jednak różne rodzaje wysyłek różnią się między sobą wysokością ubezpieczenia. I tak, przesyłka kurierska jest ubezpieczona na sumę, zgodną z wysokością zapłaconej przez Ciebie kwoty – czyli na pełną swoją wartość. Opata za ubezpieczenie jest już zawarta w opłacie za transport przesyłki. To gwarantuje, że w przypadku zaginięcia przesyłki, cała jej wartość zostanie zrefundowana przez firmę, ubezpieczającą przewoźnika. Przesyłka minipaczką jest ubezpieczona automatycznie do kwoty 100 zł. Ta opłata też jest zawarta w cenie przesyłki – ale nie mamy wpływu na wysokość ubezpieczenia. Dlatego, robiąc zakupy na wyższe kwoty, bezpieczniej jest wybrać przesyłkę kurierską;  a na minipaczkę decydować się w przypadku zakupów do 100 zł – ponieważ reklamując zaginione przesyłki możemy liczyć tylko na taką refundację.

Q: Czy przesyłka jest zapakowana dyskretnie?

A: Tak, przesyłka jest zapakowana w taki sposób, że na zewnątrz nie widać, co znajduje się w środku. Opisana jest neutralnie, jako “artykuły tekstylne”. Jeśli wyjątkowo zależy Ci na dyskrecji, zamieść taką notkę w polu “uwagi”, składając zamówienie. Wtedy nadamy przesyłkę nie z naszego konta Najzdrowsza-Bielizna, ale z konta współpracującego z nami sklepu Spiżarnia Zdrowia – więc nawet nazwa firmy nie będzie niczego sugerować.

Q: Ile kosztuje wysyłka?

A: Koszt wysyłki zależy od wybranego wariantu. Jeśli wybierzesz wysyłkę minipaczką, realizowaną przez Pocztę Polską, zapłacisz za nią 8 zł – pod warunkiem, że ciężar paczki nie przekroczy kilograma. Jeśli paczka będzie cięższa, zostanie wysłana kurierem – wtedy wysyłka kosztuje 14 zł przy przesyłce przedpłaconej i 16 zł przy przesyłce pobraniowej. Przesyłka kurierska może mieć do 10 kilo. Możesz też wybrać przesyłkę, realizowaną przez kuriera pocztowego, czyli Pocztex48. Wtedy przesyłka przedpłacona kosztuje 15 zł, a realizowana za pobraniem – 17 zł.

Q: Ile trwa dostawa?

A: To zależy od wybranej metody wysyłki. Dostawa przesyłki kurierskiej – niezależnie, czy wybierzesz InPost czy Pocztex48 – to zazwyczaj ok. 2 dni roboczych (maksymalnie 3 dni robocze). Dostawa minipaczką, czyli za pośrednictwem Poczty Polskiej – do 7 dni roboczych. My, oczywiście, dokładamy wszelkich starań, by nadać Twoją przesyłkę jeszcze w dniu zakupu – i gwarantujemy, że tak się stanie, jeśli złożysz i opłacisz zamówienie do godz. 11 (ta pora jest podyktowana rytmem pracy firmy kurierskiej). Jeśli wybierzesz opłatę przelewem bankowym, przesyłka zostanie nadana dopiero po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie (zazwyczaj następnego dnia roboczego, choć czasem – w zależności od banku – trwa to do 2 dni roboczych). Pamiętaj także, że przesyłki InPost nadajemy od poniedziałku do piątku, w soboty nadajemy tylko przesyłki pocztowe (a więc minipaczki lub przesyłki Pocztex48). Bielizna, zamówiona np. w piątek późnym popołudniem albo w sobotę zostanie wysłana dopiero w poniedziałek, jeśli wybierzesz InPost, i w sobotę, jeśli wybierzesz Pocztex48 i uiścisz opłatę do 11 rano w sobotę.

Q: Jakie macie metody wysyłki?

A: Zakupy wysyłamy Pocztą Polską (MiniPaczka – opcja tańsza, ale dłużej trwa dostawa) lub kurierem – InPost lub Pocztex48 (kurier Poczty Polskiej). Dostawa kurierska jest szybsza, ale przesyłka nieco droższa.

Istnieje też możliwość przesyłki za pobraniem – ale jeśli jesteś nowym klientem, zanim nadamy przesyłkę za pobraniem, zweryfikujemy zamówienie. Bardzo przepraszamy za niedogodności, ale ze względu na powtarzające się “żarty”, związane z zamawianiem bielizny na kogoś innego, musieliśmy wprowadzić taką politykę.

Rodzaj wysyłki wybierasz każdorazowo podczas zakupów.

Są jednak pewne ograniczenia, np. wysyłka MiniPaczką jest możliwa tylko wtedy, gdy waga paczki nie przekracza 1 kilograma. W przypadku cięższych paczek (związanych z zakupem więcej, niż dwóch sztuk bielizny), możemy je wysłać wyłącznie kurierem (regulamin MiniPaczki nie obejmuje cięższych przesyłek). Wysyłki pobraniowe też są możliwe tylko przy wyborze przesyłki kurierskiej.

Przy większych zakupach zalecamy wybór przesyłki kurierskiej ze względu na ubezpieczanie. MiniPaczka jest automatycznie ubezpieczona do kwoty 100 zł. Przesyłka kurierska jest ubezpieczona na całą swoją wartość – zarówno przy wyborze  InPostu, jak i Pocztex48.

Q: Podczas zakupów podałam zły adres wysyłki – czy mogę go jeszcze zmienić?

A: Jak najbardziej – ale tylko, jeśli zrobisz to zanim paczka zostanie nadana. To zazwyczaj oznacza, że zmianę najlepiej jest zgłosić podczas zakupów (jeśli składasz i opłacasz zamówienie do godz. 11, paczka zostanie nadana tego samego dnia) albo, jeśli robisz zakupy po godzinie 11,  zgłoś zmianę adresu w dniu zakupów do godz. 20 (pakujemy przesyłki z całego dnia i nadajemy je zbiorczo ok. godz. 20). Jeśli podasz nieprawidłowy adres i zorientujesz się już po wysyłce, paczka będzie musiała najpierw do nas powrócić, zanim będziemy mogli wysłać ją ponownie. To, niestety, oznacza dla Ciebie wydłużenie okresu realizacji oraz pokrycie kosztu ponownej wysyłki. Czasem można poprosić kuriera (po tym, jak się z Tobą skontaktuje telefonicznie), by zostawił paczkę w innym miejscu, niż wskazane w adresie – ale to już zależy od dobrej woli kuriera.

Q: Wybieram odbiór osobisty – czy i skąd mogę odebrać zakupioną bieliznę?

A: Bieliznę można odebrać osobiście (po dokonaniu przedpłaty) oraz wcześniejszym umówieniu się. Odbioru dokonasz na warszawskim Żoliborzu (okolice Arkadii). Najpierw jednak skontaktuj się z nami – albo nasz pracownik skontaktuje się z Tobą i umówi na konkretny termin. Nasza działalność rozgrywa się głównie w internecie, jednak uprzedzony o odbiorze osobistym pracownik zabierze ze sobą do domu bieliznę z paragonem i opakowaniem, by umożliwić Ci bezproblemowy odbiór. Dlatego właśnie konieczna jest przedpłata – pracownik musi zabrać dla Ciebie przesyłkę już z paragonem, a paragon wystawiany jest na podstawie wpłaty.

 

Pytania o wymianę i zwroty w sklepie Najzdrowsza-bielizna.pl

Q: Mam zły rozmiar, czy mogę go wymienić?

A: Tak, ale tylko wtedy, gdy opakowanie będzie nienaruszone i nieotwierane (pozostaje wciąż zaplombowane), a bielizna nienoszona. Jeśli bielizna została wyjęta, przymierzona i dopiero wtedy się okazało, że rozmiar jest zły, nie będziemy mogli przyjąć jej z powrotem. Wiemy, że jest to dość surowe, ale to jednak bielizna – Ty pewnie też nie chcesz dostać od nas bielizny, którą ktoś już miał na sobie…

Jeśli jednak kupiłeś kilka sztuk bielizny, przymierzyłeś jedną, stwierdziłeś, że nie pasuje i chcesz na inny rozmiar wymienić pozostałe – nie ma problemu. Niestety, koszty wysyłki, spowodowanej koniecznością wymiany, musisz pokryć z własnej kieszeni (tzn. Ty wysyłasz bieliznę do nas na własny koszt i pokrywasz koszt wysyłki do Ciebie). Dlatego doradzamy, aby przed zakupem dokładnie sprawdzić wymiary (w przypadku bielizny antybakteryjnej i antybąkowej tutaj znajdziesz Tabelę Rozmiarów; w przypadku bielizny na nietrzymanie moczu właściwy rozmiar pomoże Ci wybrać ta tabela: Tabela Rozmiarów, Bielizna na nietrzymanie moczu).

Zachowaj paragon, to bardzo ułatwi nam proces wymiany! Będziemy też wdzięczni za podanie numeru zamówienia, to także ułatwi nam procedury, związane z realizacją wymiany.

Q: Rozmyśliłam się, czy mogę zwrócić bieliznę?

A: Oczywiście, takie prawo przysługuje Ci jako konsumentowi na mocy Ustawy, regulującej handel internetowy. Masz na zwrot 14 dni od momentu dostarczenia bielizny. Prawo to nazywa się prawem do odstąpienia od umowy i nawet nie musisz podawać powodu zwrotu.

Jednak możesz z tego prawa skorzystać tylko pod warunkiem, że bielizna jest nieużywana (nie noszona, nie prana) i oryginalnie zapakowana, a także opakowanie nie zostało rozplombowane. Zgodnie z polskimi przepisami, na każde opakowanie bielizny zakładana jest plomba higieniczna, zapewniająca naszym Klientom bezpieczeństwo oraz gwarantująca, że dostają nową, nie zakładaną przez nikogo bieliznę. Jakiekolwiek oznaki, że bielizna była rozplombowana, otwierana albo zakładana wykluczają możliwość zwrotu – polskie prawo ze względów higienicznych nie przewiduje możliwości zwrotu bielizny (dotyczy to także sklepów stacjonarnych).

Jeśli zwrot dokonywany jest w ramach odstąpienia od umowy, dokonujesz go na swój koszt. W przypadku odstąpienia od umowy zakup uważany jest za niebyły, a więc, oprócz kosztu samej bielizny, zwrócimy Ci także koszt przesyłki. Jednak, niezależnie od faktycznie wybranej przez Ciebie formy przesyłki, przysługuje Ci zwrot kosztu przesyłki w wysokości najniższego kosztu przesyłki dostępnej w sklepie.

Zachowaj paragon, zwrot jest możliwy tylko z oryginalnym paragonem. Będziemy też wdzięczni za podanie numeru zamówienia, to ułatwi nam procedury, związane z anulowaniem transakcji.

Procedura odstąpienia od umowy wygląda tak: poinformuj nas o zamiarze odstąpienia od umowy, wysyłając wiadomość na adres email odstapienieodumowy@najzdrowsza-bielizna.pl. Następnie dokonaj zwrotu zakupionej bielizny na adres: Sklep Spiżarnia Zdrowia, CH Skorosze, Ul. Składkowskiego 02-497 Warszawa (sklep znajduje się w Centrum Handlowym Skorosze). Forma zwrotu dowolna (poczta, kurier) – zależy od Ciebie. Pamiętaj jednak, że nie odbieramy wysyłek za pobraniem!

Szczegóły, dotyczące Twojego prawa odstąpienia od umowy znajdziesz TUTAJ: pouczenie do prawa odstąpienia od umowy, a formularz, z którego możesz skorzystać (nie jest to obowiązkowe, ale będzie wygodniej i Tobie, i nam), znajdziesz TUTAJ: formularz odstąpienia od umowy.